İKİZ YETİMLERİMİZE YARDIMA İCABET

Suriye İdlib kentinde yetimlerimizi gözetmeye devam ediyoruz. Zulmün yetim ve dul bıraktıklarından ikiz yetimlerimizle beraberiz.

Eşi HanŞeyhun’daki halk ayaklanmasında şehid edilen bacımızın akrabaları nizam tarafında olduğundan kimseden bir yardım alamıyor. İkiz çocukları ile yaşam mücadelesi veren aileye yardım desteği Türkiye’deki kardeşlerinden geldi. Erkan TAŞDELEN beyin ve Selma ALKAN hanımefendinin göndermiş oldukları yardımları ailemize ulaştırdık.

Tekrar hatırlatmak gerekirse: Bacımız ikiz yetimleri ile kiralık bir evde kalıyor.  Geçen çekimlerimizde gördüğünüz üzere odalar küçük ve bacımızın evinde oturduğu ve yatak olarak kullandığı süngerden başka birşey yok…  Biz bu ailemize sizlerin desteği ile her ay düzenli olarak yardım götürmek istiyoruz. Hiçbir geçim kaynakları olmayan ailemizin çocuk bezi ihtiyaçları da bulunuyor. Allah için günahlarını sildirmek ve kaza beladan muhafaza olunup Allah!a kendini sevdirmek isteyenleri yardıma davet ediyoruz…

Allah Resûlü sallallahu aleyhi ve sellem buyurdu:
“Dul kadınların ve yoksulların yardımına koşan kimse, Allah yolunda savaşan, bıkmadan gece namazı kılan ve devamlı oruç tutan gibidir.”  (Ebû Hureyre radıyallahu anh. Buhârî. )

Ne güzel demiş Tabduk Emre “Bir garibin duasına gir. Kurtarırsa o kurtarır.”

 

 Sevdiğiniz şeylerden Allah yolunda harcamadıkça iyilik ve takvaya(birre) erişemezsiniz. Her ne harcarsanız, şüphesiz Allah onu hakkıyla bilir. [Ali İmran 92.ayet]

Yetim sponsor bedeli aylık 100 ₺

Siz de İdlib’te yetim kalan binlerce çocuktan birine sahip çıkarak, ya da gücünüz nisbetinde çıkmaya çalışarak bu hayra ortak olmak istemez misiniz?

Aşağıdaki numaralarımızdan bize ulaşabilir, hesap numaramız ve online bağış hattımızdan anında yetimler için yardımda bulunabilirsiniz.

Banka kartınızla online yardım ve bağışta bulunabilmek için:
💳 https://online.kardesder.com/
Hesap numaralarımız için tıklayın:
👉https://www.kardesder.com/hesaplar/

www.kardesder.com
Facebook adresimiz: Facebook.com/kardesder1299
Telegram adresimiz: T.me/kardesder
Instagram.com/kardesder
twitter.com/kardesder
WhatsApp iletişim: 0533 162 1299
E-Posta: info@kardesder.com
Adresimiz: Tuna Mh. Kartal sok. No:41 Osmangazi / Bursa