Hedeflerimiz

Osmangazi Gençlik Hareketi Yardımlaşma ve Kardeşlik Derneği olarak, mazlumlara verdiğimiz destek ile, gelenek, onur, haysiyet, şeref gibi kavramların artık göz ardı edildiği bir dünyada adaleti ayakta tutmak için mücadele etmeyi kendisine vazife olarak kabul etmiştir.  Hizmetlerini, ihtiyaç sahibi herkese ayrım gözetmeden ulaştırır. Bütün toplumlara yönelik hizmetlerini İslami Dininin literatür olarak kabul ettiği hareketin Temel İlkelerine ve Kurumsal Değerlerine bağlı kalarak yürütür.

 

Geleceğe dönük hedeflerimiz ;

  • Sizlerden gelecek destek ve yardımlar vesilesiyle, dünyanın dört bir yanında yanan savaş ateşinin tutuşturduğu evlere serin bir ferahlık olmayı temenni ediyoruz. Bununla ilgili olarak yaptığımız çalışmaları, Türkiye sınırları dışına da taşıyıp, başta Suriye olmak üzere, Arakan, Burma, Afganistan, Pakistan, Doğu Türkistan, Libya, Tunus, Somali, Yemen gibi açık çatışmaların sürdüğü ve masum halkların zarar gördüğü coğrafyalara da taşımak niyetindeyiz.
  • Bununla ilgili olarak saydığımız bölgelerde bulunan her kesime, sınıfa, kişiye karşı dil, ırk, milliyet ve cinsiyet ayrımı yapmadan tüm mazlumlara aynı tutum ve davranışı sergilemek yegane hedefimizdir.
  • Her durumu ve seçeneği adil ve tarafsız bir biçimde değerlendirerek, bu bölgelerde başlatılacak yardım kampanyalarını, yardımsever Türk halkının desteği ile başaracağımıza inanıyoruz.
  • Tüm faaliyetlerinde ve hizmetlerinde adalet değerine uygun hareket ederek,
  • İnsani değerlerin yaygınlaştırılmasıyla kalıcı barışa katkıda bulunmayı,
  • Derneğimiz mensupları arasındaki ilişkilerin dayanağı olarak tanımlar ve bunu kurum içinde kültür haline getirmiş olmaktan ötürü kıvanç duyarız.
  • Osmangazi Gençlik Hareketi, dayanışmanın ve yardımlaşmanın timsalidir. Tarihi köklerinden ve halkının duyarlılığından beslenen derneğimiz, yardımsever halkımızla ortak değerlerde birleşir ve birlikte hareket eder. Derneğimiz, her türlü hizmetini toplumun gücüyle destekler. Osmangazi Gençlik Hareketi Mensupları da köklerinden aldığı kültür, gelenek ve birikimleriyle hizmetlerini üretirken kendi aralarında da dayanışmaya ve yardımlaşmaya önem verir.
  • Osmangazi Gençlik Hareketi Yardımlaşma ve Kardeşlik Derneği, Temel İlkeleri ve Kurumsal Değerlerini hayata geçirerek güven sağlar. İnsan onurunun korunmasını her türlü değerin üstünde tutar ve bunu teminat altına alır. Üyelerimiz ve mensuplarımız arasındaki ilişkiler de güvene dayanır.