5 MİNİK YETİME YARDIM

Bombaların vurduğu ve uçakların bombalamak için gök yüzünden eksik olmadığı İdlib kentindeyiz…  Savaşın yetim bırakmadığı sokak yok… Her sokağında yetim ve yoksul ailelerle karşılaşmak mümkün. Dertlerini söylemeyen hatta söyleyemeyen iffetini koruyan müminlerin yaşadığı sokaklar buralar. işte o ailelerden biri.

Bu beş çocuklu yetim ailenin haberini alır almaz kendilerine ulaştık. Çocuklarının medresede okuyamadığını öğrenince de elimizden geleni yapmaya gayret ettik. Babaları Allah yolunda namuslarını korurken bu toprağa düşmüş bu beş yetimin anneleri hayatta sadece.. Ev kiralık, evde diğer yetim evlerinde şahid olduğumuz gibi su bulunmuyor.Çocukların ise medrese süt ve bez masrafları bulunuyor. En son ziyaretimizde hastaydı minik kız. Hamdolsun yardımlarınızla kendine gelmiş çok şükür.   Hiçbir geçim kaynağı yok bu ailenin… Elinize bakıyorlar açıkçası…

Erkan TAŞDELEN kardeşimizin yollamış olduğu bağışı kendilerine iletiyoruz.  Ancak dediğimiz gibi aylık olarak bu yetimlerimize sahip çıkılması gerekli… (6 aylık sponsorluk süresi dolalı beri yeni bir sponsor bekleyen ailemizin) sizden başka da hiç kimseleri yok maalesef.

Kıyıda köşede sahipsiz kalmış mazlum Müslümanları sizlerin gündemine taşımaya çalışıyoruz… Allah kabul etsin. Az çok demeyelim. Olur ki bir yetim sayesinde merhamet olunursunuz…

Allah Resûlü sallallahu aleyhi ve sellem buyurdu:
“Dul kadınların ve yoksulların yardımına koşan kimse, Allah yolunda savaşan, bıkmadan gece namazı kılan ve devamlı oruç tutan gibidir.”  (Ebû Hureyre radıyallahu anh. Buhârî. )

Ne güzel demiş Tabduk Emre “Bir garibin duasına gir. Kurtarırsa o kurtarır.”

 Sevdiğiniz şeylerden Allah yolunda harcamadıkça iyilik ve takvaya(birre) erişemezsiniz. Her ne harcarsanız, şüphesiz Allah onu hakkıyla bilir. [Ali İmran 92.ayet]

Yetim sponsor bedeli aylık 100 ₺

Siz de İdlib’te yetim kalan binlerce çocuktan birine sahip çıkarak, ya da gücünüz nisbetinde çıkmaya çalışarak bu hayra ortak olmak istemez misiniz?

Aşağıdaki numaralarımızdan bize ulaşabilir, hesap numaramız ve online bağış hattımızdan anında yetimler için yardımda bulunabilirsiniz.

Banka kartınızla online yardım ve bağışta bulunabilmek için:
💳 https://online.kardesder.com/
Hesap numaralarımız için tıklayın:
👉https://www.kardesder.com/hesaplar/

www.kardesder.com
Facebook adresimiz: Facebook.com/kardesder1299
Telegram adresimiz: T.me/kardesder
Instagram.com/kardesder
twitter.com/kardesder
WhatsApp iletişim: 0533 162 1299
E-Posta: info@kardesder.com
Adresimiz: Tuna Mh. Kartal sok. No:41 Osmangazi / Bursa