SERMEDA’DAN GELEN İKİ YETİMLİ ŞEHİD AİLESİ

İdlib’de binlerce yetimi var bu ümmetin… Köpeğine kedisine mama yiyecek alıp da ümmetin çocuklarını unutanlara hatırlatma olarak iletiyoruz….

İdlib’e Sermeda’dan göç eden bacımıza ilk defa yardım eli uzatıyoruz. Kocası bir yıl önce Sermada’ya yapılan hava saldırısında şehid düşmüş. İki yetimi ile ortada kalan  bacımız İdlib’de  kiralık bir evde kalıyor. Şartları ayrı. Nasipse gidip çekim yapacağız inşallah evin durumunu da. Gebze Çayırovalı işadamı ağabeyimizin yardımlarını kendisine ilettik. Allah kabul etsin.

Ailemizin hiçbir geçim kaynağı bulunmuyor. Başlıca kiraları, çocuk bezi, çocuk maması ve ihtiyaçları… Allah için günahlarını sildirmek ve kaza beladan muhafaza olunup Allah’a kendini sevdirmek isteyenleri yardıma davet ediyoruz…

Allah Resûlü sallallahu aleyhi ve sellem buyurdu:
“Dul kadınların ve yoksulların yardımına koşan kimse, Allah yolunda savaşan, bıkmadan gece namazı kılan ve devamlı oruç tutan gibidir.”  (Ebû Hureyre radıyallahu anh. Buhârî. )

Ne güzel demiş Tabduk Emre “Bir garibin duasına gir. Kurtarırsa o kurtarır.”

 

 Sevdiğiniz şeylerden Allah yolunda harcamadıkça iyilik ve takvaya(birre) erişemezsiniz. Her ne harcarsanız, şüphesiz Allah onu hakkıyla bilir. [Ali İmran 92.ayet]

Yetim sponsor bedeli aylık 100 ₺

Siz de İdlib’te yetim kalan binlerce çocuktan birine sahip çıkarak, ya da gücünüz nisbetinde çıkmaya çalışarak bu hayra ortak olmak istemez misiniz?

Aşağıdaki numaralarımızdan bize ulaşabilir, hesap numaramız ve online bağış hattımızdan anında yetimler için yardımda bulunabilirsiniz.

Banka kartınızla online yardım ve bağışta bulunabilmek için:
💳 https://online.kardesder.com/
Hesap numaralarımız için tıklayın:
👉https://www.kardesder.com/hesaplar/

www.kardesder.com
Facebook adresimiz: Facebook.com/kardesder1299
Telegram adresimiz: T.me/kardesder
Instagram.com/kardesder
twitter.com/kardesder
WhatsApp iletişim: 0533 162 1299
E-Posta: info@kardesder.com
Adresimiz: Tuna Mh. Kartal sok. No:41 Osmangazi / Bursa