ZEKAT DAĞITIMI: 7 OĞLUNU DA ESED REJİMİ KATLETTİ

Her sahası ayrı bir dram olan İdlib’te zekat dağıtımına devam ediyoruz. Önceliklerimiz yine muhtaçların en başında gelen dul ve yetimlerimiz.

İdlib merkez’de 7 oğlunu Esed rejiminin katlettiği ablamızı ziyarete geldik. Ablamızla birlikte 6 gelini de aynı evde kalıyorlar. 9 yetim çocuğun ihtiyaçlarını karşılama noktasında zorlandıklarını ifade eden ablamıza burada komşuları destek olmaya çalışıyor. Çocukların medreseye gitmek için nakdi ihtiyaçlarının oğlunu ve sağlık sorunlarının da bulunduğunu öğreniyoruz. Bir nebze yaralarını sarar umudu ile zekat emanetini kendilerine teslim ediyoruz. Allah kabul etsin.

Allah Resûlü sallallahu aleyhi ve sellem buyurdu:
“Dul kadınların ve yoksulların yardımına koşan kimse, Allah yolunda savaşan, bıkmadan gece namazı kılan ve devamlı oruç tutan gibidir.”  (Ebû Hureyre radıyallahu anh. Buhârî. )

Ne güzel demiş Tabduk Emre “Bir garibin duasına gir. Kurtarırsa o kurtarır.”

Başınıza bela ve musibetler gelmeden sadaka verin. Az çok demeyin. Buralarda sizin azınız dahi çok…

 Sevdiğiniz şeylerden Allah yolunda harcamadıkça iyilik ve takvaya(birre) erişemezsiniz. Her ne harcarsanız, şüphesiz Allah onu hakkıyla bilir. [Ali İmran 92.ayet]

Yetim sponsor bedeli aylık 100 ₺

Siz de İdlib’te yetim kalan binlerce çocuktan birine sahip çıkarak, ya da gücünüz nispetinde yardım ederek bu hayra ortak olmak istemez misiniz?

Aşağıdaki numaralarımızdan bize ulaşabilir, hesap numaramız ve online bağış hattımızdan anında yetimler için yardımda bulunabilirsiniz.

Banka kartınızla online yardım ve bağışta bulunabilmek için:
💳 https://online.kardesder.com/
Hesap numaralarımız için tıklayın:
👉https://www.kardesder.com/hesaplar/

www.kardesder.com
Facebook adresimiz: Facebook.com/kardesder1299
Telegram adresimiz: T.me/kardesder
Instagram.com/kardesder
twitter.com/kardesder
WhatsApp iletişim: 0533 162 1299
E-Posta: info@kardesder.com
Adresimiz: Tuna Mh. Kartal sok. No:41 Osmangazi / Bursa