SUSUZ TOPRAKLARA ŞADIRVANLI SU KUYUSU

Sa’d b. Ubade’nin annesi vefat etmişti ve Rasulullah (S.A.V)’a gelerek: “Ey Allah’ın Rasulü! Annem öldü onun adına sadaka verebilir miyim?” diye sordu. Rasûlullah (S.A.V) da: “Evet” buyurdu. Sa’d: “Hangi sadaka daha hayırlı ve değerlidir?” diye sorunca, Rasulullah (S.A.V): “İnsan ve hayvanların su ihtiyaçlarına cevap vermektir” buyurdu.

Budist zulmünden kaçan mağdur Arakanlı kardeşlerimizi temiz suya kavuşturuyoruz… Sizlerin sayesinde kardeşlerimiz şadırvanlı su kuyuları ile temiz suya kavuşuyorlar… Kamplarında bulunan mescid ve medresemizin abdest alma, temiz su, içme suyu vb. ihtiyaçlarını giderebilmek adına Arakanlı Müslüman Kardeşlerimize Şadırvan isimli yaptırılmakta olan şadırvanımızın sondajını gerçekleştiriyoruz… İnşallah şadırvanımız bittiği zaman, hem mescid cemaati hem medresedeki kardeşlerimiz hem de çevrede yaşayan Arakanlı kardeşlerimiz temiz suya ve şadırvana kavuşacaklar. Allah hayır sahiplerinden kabul etsin…

Arakanlı kampları şadırvanlı su kuyusu bedeli 1200 $

Siz de Arakanlı Kamplarında su kuyusu açtırmak, onları temiz suya kavuşturmak için telefon numaralarımızdan bize ulaşabilir, hesap numaramız ve online bağış hattımızdan anında bağışta bulunabilirsiniz.