GÖNDERDİĞİNİZ HARÇLIKLAR YETİMLERİMİZİN YÜZÜNÜ GÜLDÜRÜYOR

İdlib’e yapılan saldırılar devam ediyor. İblib’in bir çok yerinde güvenlik nedeniyle eğitime ara verildi. Serakıb bölgesinden ise çatışma haberleri geliyor. İşte bu hengamede savaşın en masumu çocuklar, çocukların en kimsesi yetimlerimizi  misafir ettik. Onları İdlib’de bulunan dernek binamızda ağırladık. Düşman adım adım yaklaşırken büyüklerin kara kara düşündüren güvenlik meselesi arasında kalmasınlar diye onlarla hasbihal ettik ve yüzlerini güldürecek harçlık teslim ettik. Onlar da buna duyarsız kalmayarak Türkiye’de bulunan Müslüman ağabeylerine teşekkürlerini ilettiler…

Çocukların morale ihtiyacı var..Size ihtiyacı var… Ümmetin yetimlerinin üzerinizdeki hakkını eda etmeye davet ediyoruz….

Yetim kışlık giysi paketi 300₺
Mont 100₺
Ayakkabı 50₺
İçlik 30₺
Kazak 50₺
Atkı eldiven bere 30₺
Pantolon 50₺


1 adet soba: 90 ₺
1 adet battaniye: 15 ₺
1 torba kömür: 35 ₺
1 çadır 4×3: 500 ₺


Allah Resûlü sallallahu aleyhi ve sellem buyurdu:
“Dul kadınların ve yoksulların yardımına koşan kimse, Allah yolunda savaşan, bıkmadan gece namazı kılan ve devamlı oruç tutan gibidir.”  (Ebû Hureyre radıyallahu anh. Buhârî. )

Ne güzel demiş Tabduk Emre “Bir garibin duasına gir. Kurtarırsa o kurtarır.”

 

 Sevdiğiniz şeylerden Allah yolunda harcamadıkça iyilik ve takvaya(birre) erişemezsiniz. Her ne harcarsanız, şüphesiz Allah onu hakkıyla bilir. [Ali İmran 92.ayet]

Yetim sponsor bedeli aylık 100 ₺

Siz de İdlib’te yetim kalan binlerce çocuktan birine sahip çıkarak, ya da gücünüz nisbetinde çıkmaya çalışarak bu hayra ortak olmak istemez misiniz?

Aşağıdaki numaralarımızdan bize ulaşabilir, hesap numaramız ve online bağış hattımızdan anında yetimler için yardımda bulunabilirsiniz.

Banka kartınızla online yardım ve bağışta bulunabilmek için:
💳 https://online.kardesder.com/
Hesap numaralarımız için tıklayın:
👉https://www.kardesder.com/hesaplar/

www.kardesder.com
Facebook adresimiz: Facebook.com/kardesder1299
Telegram adresimiz: T.me/kardesder
Instagram.com/kardesder
twitter.com/kardesder
WhatsApp iletişim: 0533 162 1299
E-Posta: info@kardesder.com
Adresimiz: Tuna Mh. Kartal sok. No:41 Osmangazi / Bursa