DAEŞ tarafından yetim bırakılan çocuklar, işte onlar var sırada…

DAEŞ tarafından yetim bırakılan çocuklar işte onlar var sırada 01
DAEŞ tarafından yetim bırakılan çocuklar işte onlar var sırada 01

Burası İdlib’de eski istasyon denilen mıntıka. Buradaki harabe evlere yardım ulaştırmak için geldik. Yetimli aile sorduğumuzda bu ablamızın evini gösterdiler. Ablamızın harabe evinde çekim yapmamıza pek müsade etmedi. Ablamız korkuyor, çünkü eşi DAEŞ tarafından bir gece vakti katledilmiş ve odun satıcılarının olduğu bölgeye atılıyor cansız bedeni. Tekrar hatırlatalım burası İdlib. Suikastlerin ve patlamaların ardı arkası kesilmeyen bir bölge…

Ablamızın bu fotoğraf karesinde yer almayan bir çocuğu daha bulunuyor.
Ev harabe ve evde elektrik bulunmuyor. Su ise taşıma su. Ablamızın düzenli bir geliri de yok. Etrafın yardımları ile geçimini sağlamaya çalışıyor. Belki bir yardım bulur düzenli bir yardım gelir şeklindeki tesellimiz dahi onu ve çocuklarını sevindirmeye yetiyor. Elimizden bulunan küçük bir bağışı ablamıza takdim ediyor ve bu ailemize sahip çıkacak Müslüman bir kardeş bulma umuduyla ofisimize dönüyoruz. Allah mazlumlara umud olanların umudu olsun. Ummadıkları yerden rızıklandırsın. Allahumme Amin.

 Sevdiğiniz şeylerden Allah yolunda harcamadıkça iyilik ve takvaya(birre) erişemezsiniz. Her ne harcarsanız, şüphesiz Allah onu hakkıyla bilir. [Ali İmran 92.ayet]

Yetim sponsor bedeli aylık 100 ₺

Siz de İdlib’te yetim kalan binlerce çocuktan birine sahip çıkarak, ya da gücünüz nisbetinde çıkmaya çalışarak bu hayra ortak olmak istemez misiniz?

Aşağıdaki numaralarımızdan bize ulaşabilir, hesap numaramız ve online bağış hattımızdan anında yetimler için yardımda bulunabilirsiniz.

Banka kartınızla online yardım ve bağışta bulunabilmek için:
💳 https://online.kardesder.com/
Hesap numaralarımız için tıklayın:
👉https://www.kardesder.com/hesaplar/

www.kardesder.com
Facebook adresimiz: Facebook.com/kardesder1299
Telegram adresimiz: T.me/kardesder
Instagram.com/kardesder
twitter.com/kardesder
WhatsApp iletişim: 0533 162 1299
E-Posta: info@kardesder.com
Adresimiz: Tuna Mh. Kartal sok. No:41 Osmangazi / Bursa