BAYRAM YAKLAŞIYOR: SEN DE BİR YETİM GİYDİR

yetimler destekleriniz bekliyor sen de bir yetim giydir 09
yetimler destekleriniz bekliyor sen de bir yetim giydir 09

Hz. Sehl İbni Sad (R.A)’dan rivayete göre Rasulullah (S.A.V): “Ben ve yetimi kollayıp gözetleyen kimse cennette şöyle beraberce bulunacağız”, buyurdu ve işaret parmağıyla orta parmağını biraz açarak işaret etti. (Buhari, talak 25)

Savaşın en masumu çocuklar, çocukların en kimsesizi ise hiç şüphesiz yetimler. Savaşın mağdur ettiği minik kardeşlerimize destek olmaya devam ediyoruz.

Suriye İdlib’de bulunan yetimlerimizi tepeden tırnağa giydirdik. Yetimlerimize destek olarak, onların sevincine ortak olan hayır sahiblerinden Allah kabul buyursun… Sizde yetimleri zekatlarınız ile sevindirmek onlara harçlık vermek isterseniz bizlere ulaşabilirsiniz.

Çocukların morale ihtiyacı var.. Size ihtiyacı var… Ümmetin yetimlerinin üzerinizdeki hakkını eda etmeye davet ediyoruz….

Allah Resûlü sallallahu aleyhi ve sellem buyurdu:
“Dul kadınların ve yoksulların yardımına koşan kimse, Allah yolunda savaşan, bıkmadan gece namazı kılan ve devamlı oruç tutan gibidir.”  (Ebû Hureyre radıyallahu anh. Buhârî. )

Ne güzel demiş Tabduk Emre “Bir garibin duasına gir. Kurtarırsa o kurtarır.”

Sevdiğiniz şeylerden Allah yolunda harcamadıkça iyilik ve takvaya(birre) erişemezsiniz. Her ne harcarsanız, şüphesiz Allah onu hakkıyla bilir. [Ali İmran 92.ayet]

Yetim sponsor bedeli aylık 150 ₺

Siz de yetim kalan binlerce çocuktan birine sahip çıkarak, ya da gücünüz nisbetinde çıkmaya çalışarak bu hayra ortak olmak istemez misiniz?

Aşağıdaki numaralarımızdan bize ulaşabilir, hesap numaramız ve online bağış hattımızdan anında yetimler için yardımda bulunabilirsiniz.

Banka kartınızla online yardım ve bağışta bulunabilmek için:
💳 https://online.kardesder.com/
Hesap numaralarımız için tıklayın:
👉https://www.kardesder.com/hesaplar/

www.kardesder.com
Facebook adresimiz: Facebook.com/kardesder1299
Telegram adresimiz: T.me/kardesder
Instagram.com/kardesder
twitter.com/kardesder
WhatsApp iletişim: 0533 162 1299
E-Posta: info@kardesder.com
Adresimiz: Tuna Mh. Kartal sok. No:41 Osmangazi / Bursa