6 YETİMLİ ŞEHİD AİLESİNİN YIKIK BİR DEPODAKİ YAŞAM MÜCADELESİ

Yine İdlib  kırsalında bulunan Neyrab köyündeyiz. Daha önce de dediğimiz gibi burada Hama bölgesinden gelen yetim aileleri bulunuyor. Biz de onların yardım eli değmemiş acılarını sizlere aktarmaya çalışıyoruz.

Kocası 4 yıl önce Ebu Zuhur bölgesinde şehid edilen bacımız, Rejimin bölgeyi kontrol altına almasıyla birlikte yetimlerini alarak buraya göç etmek zorunda kalmış.  Daha önce dediğimiz üzere bir çok şehid ailesi köyün uygun olmasından, ücretsiz ya da uygun yer bulabileceklerinden mütevellit burada kalıyor. Derme çatma yarım inşaatlarda ve terk edilmiş metruk iş yeri ve depolarda kalıyorlar. Çadır kurma imkanları bulunmadığından beton yıkık dökük binalarda kalmak zorundalar. Kimileri sağı solu açık bu harabelerin içine çarşaf battaniye ile ısınacakları çadırlar kurmaya çalıyorlar. Tabi kapı pencere yok her yer soğuk ve rüzgar alıyor, çarşaf ve battaniyeleri germişler korunmak için sadece.

6 çocuklu bu şehid ailemizin en küçüğü olan kız çocuğu düşüp ayağını kırmış. Tedavisi devam ediyor. Ailenin durumu ise izlediğiniz gibi  hasar almış bu depoda yaşam mücadelesi veriyorlar…
Burada en büyük ihtiyaçların başında kış yaklaşması sebebiyle yakacak, giyecek, yiyecek.

 

Sizlere kimseden yardım alamayan yoksul kıyıda köşede kalmış Müslüman kardeşlerinizin durumlarını taşımaya devam ediyoruz. Allah mazlumların yardımcısı olsun..Önümüz kış ve kara kara düşünüyorlar. Yine “İnşallah yardım ile döneriz” tesellisi ile ayrılabiliyoruz buradan… Biz ayrılıyoruz ama aklımız kimi kimsesi yeryüzünde kalmamış mazlumlar da kalıyor ister istemez. Yardım bekliyoruz sizden… Allah için yardım… Cebinize koyduğunuz sigara parası kadar bir şey de olsa, köpeğinize kedinize aldığınız mama kadar ya da… Allah kabul etsin ne diyelim…  Biz sadece bu insanların bu ümmet üzerindeki hakkını istiyoruz…

Yetim kışlık giysi paketi 300₺
Mont 100₺
Ayakkabı 50₺
İçlik 30₺
Kazak 50₺
Atkı eldiven bere 30₺
Pantolon 50₺

 

1 adet soba: 90 ₺
1 adet battaniye: 15 ₺
1 torba kömür: 35 ₺
1 çadır 4×3: 500 ₺

 

Allah Resûlü sallallahu aleyhi ve sellem buyurdu:
“Dul kadınların ve yoksulların yardımına koşan kimse, Allah yolunda savaşan, bıkmadan gece namazı kılan ve devamlı oruç tutan gibidir.”  (Ebû Hureyre radıyallahu anh. Buhârî. )

Ne güzel demiş Tabduk Emre “Bir garibin duasına gir. Kurtarırsa o kurtarır.”

 

 Sevdiğiniz şeylerden Allah yolunda harcamadıkça iyilik ve takvaya(birre) erişemezsiniz. Her ne harcarsanız, şüphesiz Allah onu hakkıyla bilir. [Ali İmran 92.ayet]

Yetim sponsor bedeli aylık 100 ₺

Siz de İdlib’te yetim kalan binlerce çocuktan birine sahip çıkarak, ya da gücünüz nisbetinde çıkmaya çalışarak bu hayra ortak olmak istemez misiniz?

Aşağıdaki numaralarımızdan bize ulaşabilir, hesap numaramız ve online bağış hattımızdan anında yetimler için yardımda bulunabilirsiniz.

Banka kartınızla online yardım ve bağışta bulunabilmek için:
💳 https://online.kardesder.com/
Hesap numaralarımız için tıklayın:
👉https://www.kardesder.com/hesaplar/

www.kardesder.com
Facebook adresimiz: Facebook.com/kardesder1299
Telegram adresimiz: T.me/kardesder
Instagram.com/kardesder
twitter.com/kardesder
WhatsApp iletişim: 0533 162 1299
E-Posta: info@kardesder.com
Adresimiz: Tuna Mh. Kartal sok. No:41 Osmangazi / Bursa