4 ÇOCUKLU ŞEHİD EŞİ : YARDIMINIZA MUHTAÇ

Hayal bile edemeyeceğimiz hayat hikayelerinin yaşandığı Suriye İdlib’den 4 Çocuklu Şehid ailesinin dramını gözler önüne seriyoruz.

Ailemizin yaşam mücadelesi verdiği ev yakınlarında bombalı araç patlaması yüzünden harabeye dönmüş durumda. Şehid ailemizin maddi imkanları el vermediğinden yaşanması hayli güç olsa da bu evde hayatlarını idame ettirmeye çalışıyorlar.

Maddi imkansızlıklar, soğuk kış birde yağmur gibi yağan bombalar birleşince ortaya çıkan tablo yüreğimizi burkuyor. Ailemizin ihtiyaçlarını bir nebzede olsun giderek bilmek adına değerli bağışçımız Zekariye SOYDAN’ın göndermiş olduğu maddi yardımı KARDEŞDER olarak ulaştırdık.

Ümmetin yetimlerinin üzerimizdeki hakkını eda edebilmek niyeti ve duası ile… Hallerini duyup geldik bir miktar yardımda bulunduk.. Allah vesile olanlardan razı olsun…

Yetim kışlık giysi paketi 300₺
Mont 100₺
Ayakkabı 50₺
İçlik 30₺
Kazak 50₺
Atkı eldiven bere 30₺
Pantolon 50₺


1 adet soba: 90 ₺
1 adet battaniye: 15 ₺
1 torba kömür: 35 ₺
1 çadır 4×3: 500 ₺


Allah Resûlü sallallahu aleyhi ve sellem buyurdu:
“Dul kadınların ve yoksulların yardımına koşan kimse, Allah yolunda savaşan, bıkmadan gece namazı kılan ve devamlı oruç tutan gibidir.”  (Ebû Hureyre radıyallahu anh. Buhârî. )

Ne güzel demiş Tabduk Emre “Bir garibin duasına gir. Kurtarırsa o kurtarır.”

 

 Sevdiğiniz şeylerden Allah yolunda harcamadıkça iyilik ve takvaya(birre) erişemezsiniz. Her ne harcarsanız, şüphesiz Allah onu hakkıyla bilir. [Ali İmran 92.ayet]

Yetim sponsor bedeli aylık 100 ₺

Siz de İdlib’te yetim kalan binlerce çocuktan birine sahip çıkarak, ya da gücünüz nisbetinde çıkmaya çalışarak bu hayra ortak olmak istemez misiniz?

Aşağıdaki numaralarımızdan bize ulaşabilir, hesap numaramız ve online bağış hattımızdan anında yetimler için yardımda bulunabilirsiniz.

Banka kartınızla online yardım ve bağışta bulunabilmek için:
💳 https://online.kardesder.com/
Hesap numaralarımız için tıklayın:
👉https://www.kardesder.com/hesaplar/

www.kardesder.com
Facebook adresimiz: Facebook.com/kardesder1299
Telegram adresimiz: T.me/kardesder
Instagram.com/kardesder
twitter.com/kardesder
WhatsApp iletişim: 0533 162 1299
E-Posta: info@kardesder.com
Adresimiz: Tuna Mh. Kartal sok. No:41 Osmangazi / Bursa