3 YETİMLİ ŞEHİD AİLESİ DERME ÇATMA İNŞAATTA KALIYOR

İdlib’in Neyrab köyündeyiz. Bura’da Hama bölgesinden gelen yetim aileleri bulunuyor. Kocası şehid olan bir çok bacımız köyün uygun olmasından mütevellit burada kalıyor. Derme çatma yarım inşaatlarda ve terk edilmiş metruk iş yeri ve depolarda kalıyorlar. Çadır kurma imkanları bulunmadığından beton yıkık dökük binalarda kalıyorlar. Kapı pencere yok. Çarşaf ve battaniyeleri germişler sadece.

Bir  şehid ailemizle daha beraberiz. Hama bombardımanından kurtularak buraya gelen ailemizin babası hava saldırısında şehid düşüyor. Bölgeyi rejim ele geçirince şehidlerin aileleri ne sebeple ölürse ölsün Muhaliflerin saflarında olma iddiası ile zorluklar çekiyor. Göz altına alınanlar geri gelmiyor. Bundan dolayı bu ailemiz de buraya geliyor. Ailede 3 yetim bulunuyor.

Ankara’dan baş pehlivan Hasan ve Hüseyin ağabeylerin ulaştırmış olduğu bir miktar nakdi yardımı kendilerine iletiyoruz.

Sizlere kimseden yardım alamayan yoksul kıyıda köşede kalmış Müslüman kardeşlerinizin durumlarını taşımaya devam ediyoruz. Allah mazlumların yardımcısı olsun..Önümüz kış ve kara kara düşünüyorlar. Yine “İnşallah yardım ile döneriz” tesellisi ile ayrılabiliyoruz buradan… Biz ayrılıyoruz ama aklımız kimi kimsesi yeryüzünde kalmamış mazlumlar da kalıyor ister istemez. Yardım bekliyoruz sizden… Allah için yardım… Cebinize koyduğunuz sigara parası kadar bir şey de olsa, köpeğinize kedinize aldığınız mama kadar ya da… Allah kabul etsin ne diyelim…  Biz sadece bu insanların bu ümmet üzerindeki hakkını istiyoruz…

 

Allah Resûlü sallallahu aleyhi ve sellem buyurdu:
“Dul kadınların ve yoksulların yardımına koşan kimse, Allah yolunda savaşan, bıkmadan gece namazı kılan ve devamlı oruç tutan gibidir.”  (Ebû Hureyre radıyallahu anh. Buhârî. )

Ne güzel demiş Tabduk Emre “Bir garibin duasına gir. Kurtarırsa o kurtarır.”

 

 Sevdiğiniz şeylerden Allah yolunda harcamadıkça iyilik ve takvaya(birre) erişemezsiniz. Her ne harcarsanız, şüphesiz Allah onu hakkıyla bilir. [Ali İmran 92.ayet]

Yetim sponsor bedeli aylık 100 ₺

Siz de İdlib’te yetim kalan binlerce çocuktan birine sahip çıkarak, ya da gücünüz nisbetinde çıkmaya çalışarak bu hayra ortak olmak istemez misiniz?

Aşağıdaki numaralarımızdan bize ulaşabilir, hesap numaramız ve online bağış hattımızdan anında yetimler için yardımda bulunabilirsiniz.

Banka kartınızla online yardım ve bağışta bulunabilmek için:
💳 https://online.kardesder.com/
Hesap numaralarımız için tıklayın:
👉https://www.kardesder.com/hesaplar/

www.kardesder.com
Facebook adresimiz: Facebook.com/kardesder1299
Telegram adresimiz: T.me/kardesder
Instagram.com/kardesder
twitter.com/kardesder
WhatsApp iletişim: 0533 162 1299
E-Posta: info@kardesder.com
Adresimiz: Tuna Mh. Kartal sok. No:41 Osmangazi / Bursa