ad
26 Ekim 2021
أَعُوذُ بِاللهِ مِنَ الشَّيْطَانِ الرَّجِيمِ , بِسْمِ ﷲِالرَّحْمَنِ اارَّحِيم

Temel İlkelerimiz

Osmangazi Gençlik Hareketi Yardımlaşma ve Kardeşlik Derneği görevli ve gönüllülerine yardım çalışmalarındaki faaliyet alanlarını belirleme ve kolaylaştırma konularında yol gösterirken, aynı zamanda hareketin amacını ve yardımseverlik değerlerini tanıtmak için evrensel bir temel oluştururmaktadır.

Mazlumların yüzlerini güldürmeyi amaçlayan, yetim ve kimsesizlere sahip çıkmaya kardeşlik köprülerini sınır ötesine uzatmaya çalışan Osmangazi Gençlik Hareketi Yardımlaşma ve Kardeşlik Derneği [KARDEŞDER], Allah yolunda yaptığınız yardımları itina ile yerlerine ulaştırmaya çalışıyor.

Kardeşder bu hususta iki önemli kriter gözetiyor:

1. Yardımlarımızı herkesin yardım ettiği yerlere değil, hiç kimsenin ulaşamadığı, gitmediği, tehlike sayılan sıcak bölgelere götürmeye çalışıyoruz.
2. Herkesin el attığı, oyuncaklarla sevindirdiği değil, hiç kimsenin yardım etmediği kıyıda köşede kalan yetim ve yoksulları önceliyoruz.

 

İNSANİYET

Savaş bölgelerindeki ihtiyaç sahibi mazlumlara, ayrım gözetmeksizin yardım etmeyi kendisine ilke edinen derneğimiz, her nerede olursa olsun insan ıstırabını ulusal ve uluslararası kapasitesi dâhilinde önlemek ve dindirmek için mücadele eder. Amacı mazlumların hayatının, sağlığının korunması ve insan onuruna saygı duyulmasının sağlanmasıdır. Osmangazi Gençlik Hareketi, kendisine doktrin olarak, insanlar arasında karşılıklı merhameti, dostluğu, mazlumların haklarını ve onları destekleyecek her türlü kalıcı mücadele akdini destekler…

 

MAZLUMLAR ARASINDA AYRIM GÖZETMEMEK

Osmangazi Gençlik Hareketi, milliyet, ırk, sınıf farkı gözetmez. Mazlum insanların ıstırabını, en ivedi ve zaruri ihtiyaçlara öncelik vererek dindirmek için mücadele verir. Ve bu uğurda mücadele verecek öncü bir genç nesil yetiştirmek için gereken çalışma ve altyapıyı hazırlar.

BAĞIMSIZLIK

Osmangazi Gençlik Hareketi Yardımlaşma ve Kardeşlik Derneği, baştan sona bağımsız bir kurumdur. Dernek insancıl yardım faaliyetlerinde, şerefli ve izzetli halkımızın genel örf ve geleneklerine sonuna kadar bağlı, aynı zamanda İslam dininin hassasiyetlerine de tabi olarak, tüm bu nüanslara uygun hareket etme özerkliğine sahiptir.

GÖNÜLLÜ HİZMETİN ESAS OLUŞU

Osmangazi Gençlik Hareketi Yardımlaşma ve Kardeşlik Derneği, hizmetlerinden hiçbir şekilde çıkar gözetmeyen gönüllü bir yardım kurumudur.

BİRLİK ve BERABERLİK

Türkiye’de “Osmangazi Gençlik Hareketi” adı altında tek bir dernek mevcuttur. Bu dernek yediden yetmişe tüm halkımıza açıktır. Derneğimiz insani yardım faaliyetlerini bütün yurdu kapsayacak şekilde yürütür.

EVRENSELLİK

Diğer ülkelerde faaliyet gösteren yardım dernekleri ile eşit statüye sahip ve karşılıklı yardımlaşmada onlarla eşit sorumlulukları ve görevleri paylaşan derneğimiz, dünya çapında oluşturulan ve mazlumlara yardım etme ilkesini benimseyen her türlü organizasyonun içinde yer alır..

 

2018 Sancakweb tarafından dizayn edlmiştir. Oneman

WhatsApp WhatsApp Destek Hattı